prostředí

Máme v  pronájmu velký areál v Olomouci-Slavoníně u nemilanského lesíka. Zde společně  s rodiči  dětí a přáteli budujeme přírodní zahradu pro školku. Zázemí je v nově rekonstruované maringotce, tady děti tráví odpolední odpočinek. V roce 2017 jsme zakoupili jurtu, v ní máme prostor pro tvořivé aktivity, "jídelnu" v zimním období a také azyl pro schůzky a setkávání. Velkou část dne trávíme s dětmi v lese.

Současnost

Během doby naší přítomnosti se areál významně změnil. Původní zaplevelené rumiště porostlé náletovými dřevinami zmizelo. Upravili jsme terén a tím vznikly hrací a sáňkovací kopce a místo pro pískoviště. Založili jsme trávníky a květinové i zeleninové záhony, vybudovali biotop s jezírkem k celoročním hrám i pozorování živočichů. Zasadili jsme ovocné keře a stromy. 

Péče o naši zahradu je přirozeně propojena s výchovným procesem. Děti se s nadšením podílejí na řemeslných pracích, zahradničí, vaří, pozorují i napodobují dospělé. Prostřednictvím vlastního prožitku tak získávají pevné ukotvení ve skutečnosti a zážitky si uchovávají pro celý život.

    

budoucnost

Stále pracujeme na  úpravách zahrady. Přibývají záhony, zákoutí a hrací místa. Začali jsme s budováním sensoria pro dvanáct smyslů  vybudováním bylinkové spirály a výhledově plánujeme stavbu malého ekodomku-mobilhausu.

na to, co jsme dosud vykonali se můžete podívat do fotogalerie a přečíst si o tom zde

 
VÍTEJTE U NÁS! - A TO JE NÁŠE JEZÍRKO,
LOĎ A PÍSKOVIŠTĚ

 

Kontakt

lesní školka sluněnka - GPS - mapa 

Lesní mateřská škola Sluněnka,
školská právnická osoba
IČO: 06 805 841, č.ú. 90009999/2010
telefon: 730  914 994 (SMS)

Zřizovatel: Setkání - já a ty, z. s. 
IČO 03 676 323,  č.ú. 2700723153/2010

facebook zde

Sídlo / poštovní adresa: Dolní novosadská 63/81, 779 00 Olomouc


Novinky

Kalendář akcí