prostředí

Máme v  pronájmu velký areál v Olomouci-Slavoníně u nemilanského lesíka. Zde společně  s rodiči  dětí a přáteli budujeme přírodní zahradu pro školku. Zázemí je v nově rekonstruované maringotce, tady děti tráví odpolední odpočinek. V roce 2017 jsme zakoupili jurtu, v ní máme "jídelnu" v zimním období, příležitostný prostor pro tvořivé aktivity a také azyl pro schůzky a setkávání. Velkou část dne trávíme s dětmi v lese.

Současnost

Během doby naší přítomnosti se areál významně změnil. Původní zaplevelené rumiště porostlé náletovými dřevinami zmizelo. Upravili jsme terén a tím vznikly hrací a sáňkovací kopce a místo pro pískoviště. Založili jsme trávníky a květinové i zeleninové záhony, vybudovali biotop s jezírkem k celoročním hrám i pozorování živočichů. Zasadili jsme ovocné keře a stromy. 

Péče o naši zahradu je přirozeně propojena s výchovným procesem. Děti se s nadšením podílejí na řemeslných pracích, zahradničí, vaří, pozorují i napodobují dospělé. Prostřednictvím vlastního prožitku tak získávají pevné ukotvení ve skutečnosti a zážitky si uchovávají pro celý život.

PROJEKT nového KRYTÉHO ZÁZEMÍ PRO LMŠ SLUNĚNKA A AKTIVITY SPOLKU setkání - já a ty, z.s.   - odloženo na neurčito, zrealizovali jsme jinou podobu nového zázemí
VÍCE INFORMACÍ K TOMUTO MODELU A PROJEKTU

Jedná se o projekt krytého zázemí pro LMŠ Sluněnka a aktivity spolku Setkání - já a ty, z. s. 

Pořízení nového zázemí umožní rozšířit kapacitu školky, poskytne dětem možnost odpočinku v přívětivém, umělecky řešeném prostředí dřevostavby, průvodcům zajistí lepší podmínky pro jejich namáhavou práci. Hlavní, víceúčelová společenská místnost o rozloze cca 60 m2, může být využívána také pro činnost spolku a akce pro veřejnost. O letních prázdninách bude k dispozici celé zázemí s areálem.

Při pořizování nového zázemí myslíme nejen na vyřešení naší současné situace, plánujeme i s ohledem na vzdálenou budoucnost. Celý přístřešek je navržen tak, aby zajišťoval celoročně dobrou ochranu před nepříznivým počasím a tepelný komfort, dal se snadno udržovat, měl dlouhou životnost a v případě potřeby se dal demontovat a přemístit.

Stavba bude ekologická, celodřevěná se zatravněnou střechou. Celková délka vč. úložných prostor bude 37,7 m, délka zateplené části 26,2 m. 95 % bude tvořit přírodní materiál, zejm. dřevo, OSB desky, minerální vlna. Díky dobré izolaci postačí vytápění dvěma kamny na dřevo. Objekt bude bez přívodu elektřiny, stejně jako dosavadní zázemí využívané školkou. Lesní mateřská škola rozvíjí svou činnost v souladu s přírodou a ročním obdobím, využívá přirozeného světla a má malou spotřebu energií.

PROMĚNA AREÁLU OD POČÁTKU PO SOUČASNOST

PŮVODNÍ VZHLED JEZÍRKA A JEHO OKOLÍ

  

SOUČASNÝ VZHLED AREÁLU - VCHOD, JEZÍRKO

 

PŮVODNÍ VZHLED MARINGOTKY A JURTY

  

SOUČASNÝ VZHLED MARINGOTKY A JURTY

 

     

ZÁHONY A JEZÍRKO

 

SOUČASNÁ PODOBA PÍSKOVIŠTĚ, NOVÁ KUCHYŇKA

 

ODPOČINKOVÉ ZÓNY

  ¨

BAHNIŠTĚ, LOZiCÍ STROMY A HOUPAČKY

    

na to, co jsme dosud vykonali se můžete podívat do fotogalerie a přečíst si o tom zde

 
Kontakt

lesní školka sluněnka - GPS - mapa 

Lesní mateřská škola Sluněnka,
školská právnická osoba
IČO: 06 805 841, č.ú. 90009999/2010
telefon: 730  914 994 (SMS), 
734 575 640 / ředitelka (podá informace o webu)
ID ngeknqi

Zřizovatel: Setkání - já a ty, z. s. 
IČO 03 676 323,  č.ú. 2700723153/2010

facebook zde

Sídlo / poštovní adresa: Dolní novosadská 63/81, 779 00 Olomouc


Novinky

Kalendář akcí


 • 28. 11. 2022 15:30
  Adventní spirála - slavnost s dětmi a rodiči ve školce


 • 29. 11. 2022 09:30
  Zahrádka


 • 6. 12. 2022 09:30
  Zahrádka


 • 13. 12. 2022 09:30
  Zahrádka